نحوه استفاده از چندین کلاس در عناصر HTML

سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان محترم سایت آموزشی دنا یار ، امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه. لطفا در ادامه با آموزش نحوه استفاده از چندین کلاس در عناصر HTML با من همراه باشید.

نحوه استفاده از چندین کلاس در عناصر HTML

Dena Yar

چندین کلاس در عناصر HTML

دوستان محترم دنا یار، ما در این بخش میخواهیم با نحوه چگونگی استفاده از چندین کلاس بطور همزمان در عناصر یا تگ های HTML آشنا شویم، لطفا در ادامه و تا پایان با من همراه باشید.

بنده در مجموعه آموزش های زبان HTML نحوه چگونگی ایجاد کلاس را در عناصر یا تگ های HTML آموزش دادم که در صورت تمایل میتوانید با کلیک در این قسمت این بخش را مطالعه نمایید.

تا به الان در مثال هایی که بنده ارائه داده ام وقتی ما میخواستیم با استفاده از دستورات CSS برای یک کلاس استایل تعریف نماییم خب به راحتی میومدیم و نام کلاس را در CSS فراخوانی میکردیم و سپس براش به دلخواه استایل تعریف میکردیم.

برای مثال لطفا به دستورات زیر توجه نمایید :

« امتحان کنید

اگر بروی دکمه امتحان کنید کلیک نمایید و خروجی را مشاهده نمایید، میبینید که بنده اومدم و در تگ Div یک کلاس بنام denayar تعریف کردم سپس در CSS برای این کلاس گفتم که رنگ متنش سبز باشه و وسط صفحه قرار بگیرد.

خب همانطورم که مشاهده مینمایید در مثال بالا بنده فقط از یک عدد کلاس استفاده کرده ام، ولی ما میخواهیم یاد بگیریم که چگونه میتوانیم از چندین کلاس در تگ های HTML استفاده نماییم.

Dena Yar

نحوه استفاده از چندین کلاس در عناصر HTML

برای استفاده همزمان چندین کلاس در یک تگ در HTML کافیه بعد از هر نام کلاس یک فاصله ایجاد کرده و سپس نام کلاس بعدی را اضافه کرده و همینطور تا هرچقدر که بخواهیم میتوانیم از کلاس ها در عناصر یا تگ های HTML استفاده نماییم.

در مثال های پایین بنده از چندین کلاس در تگ های P و H3 استفاده کرده ام که نه تنها در این تگ ها بلکه در تمامی تگ های HTML میتوان از چندین کلاس استفاده کرد.

شکل کلی برای استفاده از چندین کلاس در عناصر HTML بصورت زیر می باشد :

پس کافیه نام کلاس هامون رو با اضافه کردن یک فاصله بین هر کلاس به راحتی اضافه نماییم.

مثال شماره ۱ :

« امتحان کنید

مثال شماره ۲ :

« امتحان کنید