کار با سمبل ها یا Symbols در HTML

سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان محترم سایت آموزشی دنا یار ، امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه. لطفا در ادامه با آموزش کار با سمبل ها یا Symbols در HTML با من همراه باشید.

کار با سمبل ها یا Symbols در HTML

در بخش قبلی ما با موجودیت ها یا Entities در HTML آشنا شدیم حال در این بخش که تکمیل کننده بخش قبلی می باشد میخواهیم با سمبل ها یا نمادها یا Symbols در HTML آشنا شویم.

Dena Yar

سمبل ها یا Symbols در HTML

همانطور که میدانید بعضی از کاراکترها هستند که بروی صفحه کلید کامپیوتر و لپ تاپ مان قرار دارند و ما به راحتی با زدن یک دکمه میتوانیم از این کاراکترهای استفاده نماییم. کاراکترهایی همچون (@ | # | $ | & و…)

ولی آیا ما فقط همین کاراکترهایی که بروی صفحه کلید مان قرار دارند را داریم یا نه بازم کاراکترهای دیگری داریم ؟! در جواب باید بگم کاراکترهایی که ما میتونیم در HTML استفاده نماییم صدها و حتی هزاران کاراکتر میتونه باشه.

در بخش قبلی بنده نحوه استفاده از کاراکترهارو در HTML آموزش دادم و یاد گرفتیم که از ۲ روش میتونیم از کاراکترها یا موجودیت ها یا سمبل ها یا نمادها استفاده نماییم. که در ادامه نیز بنده این دو روش رو آموزش خواهم داد.

البته فقط ۲ روش نیست بلکه ما بطور کلی میتونیم با استفاده از نام کاراکتر،کد دهدهی کاراکتر، کد هگزادسیمال کاراکترها از آنها استفاده نماییم.

بنده فقط ۲ روش، استفاده از نام و کد دهدهی رو برای استفاده از کاراکترها در HTML آموزش میدهم.

شکل کلی برای ایجاد و استفاده از کاراکترها در HTML بصورت زیر می باشد:

اولی entity_name یا همون نام موجودیت یا کاراکتر و دومی entity_number یا همون کد دهدهی کاراکتر می باشد.

Dena Yar

استفاده از نام یک سمبل در HTML

برای استفاده از نام یک سمبل یا کاراکتر ما باید اول یک علامت ( & ) گذاشته سپس نام سمبل را نوشته و در نهایت علامت ( ; ) را بگذاریم.

مثال :

« امتحان کنید

استفاده از کد دهدهی یک سمبل در HTML

برای استفاده از کد دهدهی یک سمبل در HTML ما باید اول علامت ( & ) را گذاشته سپس یک علامت ( # ) سپس کد یا شماره موجودیت را نوشته و در نهایت علامت ( ; ) را بگذاریم.

سعی کنید همیشه از کد موجودیت ها،سمبل ها و.. استفاده نمایید، چون تمامی مرورگرها از این کدها بخوبی پشتیبانی میکنند.

مثال :

« امتحان کنید

Dena Yar

جدول نمادهای ریاضی در HTML

جدول نمادهای ارزی در HTML

جدول نمادهای فلش،جهت دار در HTML

جدول نمادهای یونانی در HTML

جدول نمادهای مختلف (گوناگون) در HTML