آموزش تگ bdi در HTML

سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان محترم سایت آموزشی دنا یار ، امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه. لطفا در ادامه با آموزش تگ bdi در HTML با من همراه باشید.

آموزش تگ bdi در HTML

Dena Yar

تگ bdi در HTML

تگ bdi که مخفف Bi-Directional Isolation می باشد، به معنی جداسازی دوطرفه می باشد. در واقع اینجوری میشه گفت متنی که درون این تگ قرار میگیرد فرمت یا ساختارش جدا یا مستقل از فرمت یا ساختار دیگر متن های موجود در صفحه می باشد.

شاید این اولین بار است که شما این تگ رو میبینید و شاید هم تا به الان این تگ را دیده اید ولی روش استفاده و تفاوت آن در دیگر تگ های HTML را یاد نگرفته باشید.

بیشتر از اینکه بخوام در توضیح این تگ زیاده روی کنم، پیشنهاد میکنم به مثال زیر توجه نمایید تا خودتون بطور کامل روش استفاده و اینکه آیا استفاده از این تگ اجباری است یا خیر را مشاهده نمایید.

Dena Yar

مثالی از تگ bdi در HTML

در ادامه میتوانید یک مثال از این تگ مشاهده نمایید.

« امتحان کنید

حال اگر لطف بفرمایید و بروی دکمه (امتحان کنید) کلیک نمایید، میتوانید روش استفاده از تگ bdi را مشاهده نمایید. همانطور که در مثال بالا مشاهده مینمایید بنده ۲ پاراگراف دارم که در اولی از تگ bdi استفاده کرده ام ولی در دومی از این تگ استفاده نکرده ام. لطفا خودتون خروجی را مشاهده و تفاوت آن را بطور کامل درک نمایید.

Dena Yar

پشتیبانی مرورگرها

در جدول زیر میتوانید مشاهده نمایید که آیا مرورگرهای اینترنتی از تگ bdi در HTML پشتیبانی میکنند یا خیر.

نام مرورگر Chrome Firefox Opera Safari IE
پشتیبانی بله بله بله بله خیر

Dena Yar

نکات و توضیحات

تـگ bdi یک تگ جدید در HTML5 می باشد.

تـگ bdi بطور کلی میاد و جهت یک متن را بصورت مستقل، از جهت دیگر متن ها و یا جهت کل صفحه مشخص میکند.

تـگ bdi از صفات عمومی و رویدادهای عمومی پشتیبانی میکند.

تـگ bdi هیچگونه دستور سی اس اس پیش فرضی ندارد.