آموزش تگ acronym در HTML

سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان محترم سایت آموزشی دنا یار ، امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه. لطفا در ادامه با آموزش تگ acronym در HTML با من همراه باشید.

آموزش تگ acronym در HTML

Dena Yar

تگ acronym در HTML

این تگ در HTML5 پشتیبانی نمی شود و بجاش باید از تگ abbr استفاده کرد

بنده در یکی از بخش های قبلی تگی به نام abbr آموزش دادم که این تگ دقیقا همانند تگ <acronym> است که قراره الان باهاش آشنا شویم، پس بطور کلی تگ acronym و تگ abbr یکی هستند و یکار رو انجام میدهند.

ما با استفاده از این تگ میتونیم یک مخفف از یک کلمه ایجاد کنیم، حتما تاحالا دیده اید که از کلمات طولانی و بلند حروف اختصاری یا مخفف ایجاد میکنند تا خوانایی خیلی بهتری داشته باشند.

حال ما در HTML و بطور کلی در یک صفحه ی وب میتونیم با استفاده از تگ acronym یک مخفف ایجاد کنیم که وقتی کاربر ماوس را بروی آن مخفف میبرد کلمه ی اصلی و کامل آن به کاربر نمایش داده شود.

همچنین استفاده از این تگ در صفحات وب میتواند اطلاعات مفیدی را به مرورگرها ، سیستم های مترجم و موتورهای جستجوگر ارائه دهد.

Dena Yar

مثالی از تگ acronym در HTML

در ادامه میتوانید یک مثال را از این تگ مشاهده نمایید.

« امتحان کنید

Dena Yar

پشتیبانی مرورگرها

در جدول زیر میتوانید مشاهده نمایید که آیا مرورگرهای اینترنتی از تگ acronym در HTML پشتیبانی میکنند یا خیر.

نام مرورگر Chrome Firefox Opera Safari IE
پشتیبانی بله بله بله بله بله

Dena Yar

نکات و توضیحات تگ acronym در HTML

همانطورم که در مثال بالا مشاهده نمودید، با استفاده از صفت Title ما میتوانیم جمله ی کامل حرف مخفف شده مان را ایجاد نماییم، و برای مشاهده جمله کامل مخفف شده کافیست ماوس بروی کلمه مخفف شده برای چند ثانیه بی حرکت باشد.

این تگ در HTML5 پشتیبانی نمی شود و بجاش باید از تگ abbr استفاده کرد