آموزش قدم به قدم زبان CSS

سلام خدمت تمامی دوستان و همراهان محترم سایت آموزشی دنا یار ، امیدوارم که حال همگیتون خوب باشه. لطفا در ادامه با آموزش قدم به قدم زبان CSS یا سی اس اس با من همراه باشید.

آموزش قدم به قدم زبان CSS

Dena Yar

زبان CSS

زبان سی اس اس یا CSS یا زبان استایل نویسی که مخفف Cascading Style Sheets می باشد یکی دیگر از هسته های اصلی برای طراحی صفحات وب می باشد.

اگر دنا یار رو دنبال کرده باشید میدانید که بنده آموزش قدم به قدم زبان HTML را ارائه داده ام، لذا در صورت تمایل میتوانید با کلیک در این قسمت مجموعه آموزش های زبان HTML را مشاهده نمایید.

زبان CSS مکمل زبان HTML می باشد، یعنی این دو زبان در کنار همدیگر باید بکار گرفته شوند تا ما بتوانیم یک وبسایت طراحی نماییم، برای داشتن یک وبسایت حرفه ای تر و با قابلیت تعامل با کاربران ما نیز باید از زبان JAVASCRIPT استفاده نماییم.

زبان سی اس اس بطور کلی میاد و نحوه ی نمایش یا چیدمان تگ های موجود در HTML را مشخص میکند، بفرض مثال ما با استفاده از CSS میگیم که فلان تگ در فلان قسمت از صفحه قرار بگیرد و فلان تگ دیگر نیز در محلی دیگر.

پس بطور کلی در صفحات وب ، نحوه چگونگی نمایش تگ ها در مرورگرها و همچنین نحوه تنظیم شکل و شمایل تگ ها و بطور کلی چگونگی استایل یا شکل و شمایل وبسایت ما بر عهده زبان CSS می باشد.

Dena Yar

آموزش قدم به قدم زبان CSS

تا به الان از CSS نسخه ۳ آن یعنی CSS3 منتشر شده است، که در این نسخه یکسری ویژگی های جدیدتر و جذاب تر و حرفه ای تر به CSS اضافه شده است.

ممکن است این سوال برای شما پیش اومده باشه!؟ آیا من CSS3 رو یاد بگیرم دیگه برام کافیه و یجورایی بطور کامل CSS رو یاد گرفتم یا خیر ؟

دوستان عزیز و محترم زبان CSS که CSS3 نیست، در CSS3 فقط و صرفا چند ویژگی اضافه شده است لذا پایه و ریشه ی CSS در نسخه های اولیه ( ۱ و ۲ ) آن می باشد ، پس نمیتونیم بگیم هرکی CSS3 رو یاد بگیره یعنی دیگه بطور کامل CSS رو یاد گرفته.

پس زبان CSS رو باید از ریشه یاد بگیرید و سپس به دنبال CSS3 بروید که بتوانید از ویژگی های جدید و اضافه شده در این زبان استفاده نمایید، وبسایت آموزشی دنا یار نیز در ابتدا CSS (نسخه های ۱ و ۲) رو آموزش خواهد داد و سپس CSS3 .

Dena Yar

در ادامه و در بخش های بعدی شما بصورت قدم به قدم و کامل با زبان CSS آشنا خواهید شد، لطفا در بخش های بعدی همچنان با بنده همراه باشید.